Tesisat Tıkanıklığı Açma

Tesisat tıkanıklığı açma işleriniz özel kanal açma makinelerimiz ile etrafı kırmadan kirletmden kısa süre içinde açılmaktadır. Çözüm Merkezi tesisat firmamız İstanbul geneli servis hizmeti veren profesyonel cihazlar ile uzmanlaşmış ekiplerden oluşmaktadır.

Tesisatta Tıkanıklık Oluşturacak Yerler

  1. Lavabo
  2. Tuvalet
  3. Küvet
  4. Süzgeç
  5. Yağmur gideri
  6. Ana logar
  7. Sıcak – Soğuk su boruları.

Lavabo Tıkanıklığı

Genellikle yemek artıkları lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır. Günde 3 öğün yemek yediğimizi düşünsek buradan çıkan yemek artıkları , kuru yemiş ve meyve artıkları malesefki çöpe değil giderlere atıyoruz. Tesisat tıkanıklığı bu atıkların atılması ile oluşmaktadır. Lütfen cisimleri çöp kutusuna atarak temizlik işlemlerimizi yapalım. Ayrıca bakkal ve marketlerde satılan lavabo açlara itibar etmeyiniz çok kısa süre önce bir ev hanımı ağır şekilde lavabo açma kimyasalları yüzünden yanıklara maruz kaldı. Bırakın bu işi profesyonel firmamız halletsin.

Tuvalet Tıkanıklığı

Tuvlaet tıkanıklığı nedenleri ise yine yabancı cisimlerdir yani kağıt peçete , ıslak mendil , iç çamaşır giyisileri ve çocuk bezleri tuvalet tıkanmasına neden oluşturabilecek cisimlerin başında gelmektedir. Tuvalet tıkanması diğer gider yerlerinden daha kötü ve vahim bir durum oluşturur hem görsel açıdan hoş olmaz hemde mikrolar hızla ürüyerek kokuya ve bulaşıcı hastalıklara neden olmaktadır. En hızlı şekilde profesyonel olarak müdahale edilmesi şarttır.

Küvet Tıkanıklığı

Küvet tıkanıklığının nedeni zaman içinde saç kıllarının giderde birikerek suyun yavaş gitmesini sağlamasıdır. Ayrıca tuvalet ve lavabo gideri ile ortaksa bir tanesinin tıkanması küvetinde tıkanmasına sebebiyet vermektedir.

Süzgeç Tıkanıklığı

Diğer giderlere bağlı olarak genellikle tesisatı döşenmektedir örnek olarak küvetle birlikte tesisatı çekildiğinden diğerinin tıkanması diğerini etkilemektedir. Süzgeç tıkanıklığı en çok inşaat sonrasında görülmektedir işgüzar ustalar fayans yaparken gideri kapamazlar ve moloz ve harç süzgeçin içine kaçarak tıkanıklık oluşmasına neden olmaktadır.

Yağmur Gideri Tıkanıklığı

Çatıda biriken pislikler , çamurlaşır bunlara ağaç yapraklarıda eklenince yağmur olukları tıkanır dairelere suyu geri verir. Önlenmesi güçtür çünkü bu bir doğa olayıdır.Yağmur giderleri 10 yılda bir tıkanma riski vardır. Diğer giderler gibi sıklıla tıkanmazlar.

Ana Logar Tıkanıklığı

Tuvalet , lavabo , süzgeç daire sahibine ait sorun iken ana gider yani logar tıkanıklığı binaya ait bir sorundur. Genellikle yağmur sonrasında aşırı pisliklerden dolayı logar tıkanır bunun için ilk önce İski aranarak logar temizliği yaptırılması daha doğru olacaktır.

Sıcak ve Soğuk Su boruları Tıkanması

Tesisatın içine dışardan gelen toz toprak ve çamurlaşmalar su saatinin orada birikerek suyun yavaş gelmesine bazende hiç gelmemesine neden olmaktadır. Eğer evin içine bazı kesimlere su iyi gelirken bazı kesimlere yavaş geliyorsa daire içinde bir tıkanıklık söz konusudur. Tesisat plastik boru ise hava verilerek temizlik işlemi yapılır ancak demir ise patlama riskini göze alarak tesisata basınç uygulayamıyoruz.

Saydığımız tüm tesisat tıkanıklığı oluşumları için özel makine sistemlerimizle tesisat tıkanıklığı açma işlerinizi garantili olarak İstanbul semtlerine servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayarak bu tesisat problemlerinden kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın