Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma servisi İstanbul genelinde tıkana lavabo , tuvalet ve pimaş giderlerini kırmadan robotla açıyoruz. İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakasında servis noktalarımız aşağıda verilmiştir. Numaraların üstüne tıklayarak bizi arayabilirsiniz.

İlk önce lavaboda tıkanıklık olmasının nedenlerini araştıralım , özellikte mutfak lavabolarında aşırı yağlanma ve yiyecek artıklarından oluşan tıkanmalar lavaboyu zaman içinde tıkar . Bu süreç içerisinde geri tepmeler oluşur yani su kullanımında su pimaştan geri gelir ve ya su çok ağır gider .Temizliğin olmazsa olması bulaşık yıkamak elbette bunda bulaşık artıklarını göz ardı etmemek gerekir günde bir çok defa kullandığımız lavabolara atık maddelerin kaçmamasına özen göstermeliyiz . Nasıl olsa su ile birlikte gider diyerek her şeyi lavaboya atmaktan vazgeçelim.

Bazı kullanıcılar lavabo tıkanıklığı nasıl açma diye araştırma yapmadan önce ; por-çözleri ve lavabo açıcaları çoktan gidere boşaltmışlardır . Bunun asla yararı yoktur zararı var mıdır ? Evet zararlıdır çünkü o kimyevi sıvılar zamanla tesisataki jontaları eriterek kaçak oluşmasına neden olur . Eriyen pimaş alt kata su damlatır ve su kaçakları oluşur .Zarar gören pimaşın komple değiştirmek zorunda kalacaksınız .

Eskiden olsa evet kırıp döküp tıkanık olan pimaş değiştirilerek sorun ortadan kalkardı . Artık kırmanızı önlemek ve gereksiz tadilat masraflarını önlemek için tıkanıklık açma makineleri var .Bu makinelerle hem evinizin düzeni bozulmaz hemde kesenize zarar vermeden kısa yoldan bu tesisat arızasından kurtulmuş olursunuz .

Bir cevap yazın